DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2021 roku o godzinie 10.00 w naszej szkole rozpoczęła się ważna uroczystość – Ślubowania i Pasowania uczniów klasy pierwszej oraz akademia z okazji KEN. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mszana Dolna- pan Bolesław Żaba, Radny Gminy Mszana Dolna – pan Jan Chorągwicki,  Przewodniczący Rady Rodziców – pan Tomasz Dul, Rodzice oraz cała Społeczność Szkolna. Uroczystość pasowania uczniów rozpoczęła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego, p. mgr Agnieszka Karpierz, która powitała wszystkich. W niezwykle podniosłej atmosferze, pod Pocztem Sztandarowym pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły. Uczyć się pilnie jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy dorosną oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor mgr Jarosław Mazur dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mszanie Górnej. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki z życzeniami. Po zakończeniu uroczystości klasy pierwszej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV z panią mgr Heleną Domagała. Młodzi artyści docenili i i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów pamiątkowe upominki z życzeniami. Miłym akcentem tej części uroczystości było wystąpienie Wójta Gminy Mszana Dolna p. Bolesława Żaby, który złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta. Do życzeń skierowanych do nauczycieli dołączyli również Rodzice. Na zakończenie Akademii głos zabrał pan Dyrektor mgr Jarosław Mazur, który podziękował Nauczycielom, Rodzicom i Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz złożył Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content