Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klasy pierwszej oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się pilnie tekstów, wierszy i piosenek.

13 października 2020 roku o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klasy pierwszej. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mszana Dolna, pan Bolesław Żaba, Radna Rady Gminy pani Maria Majda, Przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Dul, Rodzice oraz cała Społeczność Szkolna.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Szkoły Pana Jarosława Mazura, który powitał wszystkich zebranych gości .Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mszanie Górnej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków i życzeń od zaproszonych gości i starszych uczniów. Rodzice pamiętali o wyjątkowym święcie dzieci i zorganizowali „słodkie” przyjęcie.

Po zakończeniu uroczystości klasy pierwszej odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Nauczyciele i Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów pamiątkowe upominki z życzeniami. Na zakończenie Akademii głos zabrał pan Dyrektor Jarosław Mazur, który podziękował Rodzicom, Nauczycielom i Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz złożył Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Autor:  Jadwiga Borowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content