Sukces sportowy w zawodach lekkoatletycznych

Sukces sportowy uczennic naszej szkoły.

Sukces uczennic klas 6-7 w zawodach lekkoatletycznych.

Dnia 08.06.2021 rozegrano w Mszanie Dolnej zawody o mistrzostwo Powiatu Limanowskiego w czwórboju lekkoatletycznym, dla rocznika 2008 i młodszych. Była to pierwsza impreza lekkoatletyczna na przebudowanym stadionie miejskim. Po raz pierwszy na naszym terenie rywalizowano na bieżni tartanowej i innych profesjonalnie wykonanych urządzeniach. W kategorii dziewcząt wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, z dużą przewagą nad innymi szkołami z Powiatu. Dodatkowo uhonorowana medalem za najlepszy wynik indywidualny została Emilia Grzędziak, 4 wynik osiągnęła Anna Gacek, szósty Zuzanna Jarosz. Ponadto startowały Weronika Jarosz, Nikola Kucharzak i Martyna Uchacz.

W konsekwencji Starostwo Powiatowe zorganizowało wyjazd naszego zespołu na finał wojewódzki czwórboju L.A. w Krakowie. W rozegranych dnia 14.06 zawodach na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego wzięło udział 12 szkół. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej zajęła 6 miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługują 3 osoby: Anna Gacek, która doznała bolesnej kontuzji już podczas pierwszej konkurencji (bieg sprinterski) ale dotrwała do końca zawodów, Emilia Grzędziak za bardzo dobry wynik w biegu na 600m – 1min 56s, oraz Natasza Wojciaczyk – w „ostatniej chwili” zastąpiła kontuzjowaną koleżankę, wykazując koleżeńską postawę. Jeszcze w przeddzień zawodów, w niedzielę uczyła się na stadionie w Mszanie Dolnej skoku w dal. Ponadto dzielnie walczyły Zuzanna Jarosz, Weronika Jarosz i Martyna Uchacz. 6 miejsce w tych zawodach jest trzecim wynikiem w historii naszych uczniów – w latach 1995-97 w zawodach wojewódzkich SP1 w Mszanie Górnej plasowała się na miejscach 4-5.

Krzysztof Jarosz