Wycieczka na zaczarowane wzgórze.

Wycieczka na zaczarowane wzgórze.

Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze.

Cudowne miejsce jakim jest Zaczarowane Wzgórze to gospodarstwo edukacyjne, które powstało, by podążać za dzieckiem i jego naturalną ciekawością oraz potrzebą rozumienia świata.

W miniony wtorek tj. dn. 18.10.2022r.  uczniowie klasy 1 oraz 5 i 6 latki mogły przeżyć ciekawą przygodę na Zaczarowanym Wzgórzu.

Wszystko zaczęło się od poznania historii pochodzenia ziemniaka. Dzieci poznały wiele interesujących zagadnień i ciekawostek, np. dowiedziały się , że z ziemniaka można wyprodukować prąd. Po części edukacyjnej uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych na których samodzielnie przygotowywali frytki, a następnie przygotowali olej ziołowy, który zabrali w podarunku dla swoich mam.

Dużą atrakcją okazało się spotkanie ze zwierzętami zamieszkującymi gospodarstwo. Dzieci mogły dokarmić zwierzęta i wziąć udział w ,,wyzwaniu  dojenia sztucznej krowy’’. Zabawy i radości było przy tym co niemiara. Wspaniałe spotkanie zakończyło się konna przejażdżką i wspólną zabawą na placu zabaw. Uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń, bezpiecznie wrócili do szkoły.

                Wszyscy zgodnie obiecali, że powrócą kiedyś na Zaczarowane Wzgórze.

                                                                                                                                                           M. Szczucka   A. Godawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content