Święto Szkoły.

Święto Szkoły.

Święto SZkoły

    W dniu 21.05.2024r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patronki, którą jest pisarka i publicystka, autorka wielu niezapomnianych wierszy dla dzieci – Maria Konopnicka. Scenę wypełniły piękne i kolorowe dekoracje niczym z bajkowych opowieści. Nagle pojawiło się wiele krasnoludków z klasy I, którzy tańcząc i śpiewając wykonali, przygotowaną pod kierunkiem pani Jadwigi Borowieckiej, piosenkę pt. „My jesteśmy krasnoludki”.

    Następnie widzowie mieli przyjemność podziwiać uczniów klasy IV, przygotowanych pod kierunkiem pani Anny Kotarskiej – Mrózek, w przedstawieniu pt. „Bajka o krasnoludkach i sierotce Marysi inaczej”. Była to pouczająca historia inspirowana bajką Marii Konopnickiej. Niezwykle mocno wybrzmiał z niej morał: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.   W ten oto sposób młodzi aktorzy bawiąc, przekazali również ważne przesłanie.

    Ostatnim punktem programu był konkurs na strój wybranego bohatera z książki Marii Konopnickiej. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje przebrania, które okazały się niezwykle pomysłowe, barwne i wiernie oddające wiele szczegółów. Na uwagę zasługuje również fakt, że poszczególne występy bacznie obserwowała, nie kto inny, jak sama… Maria Konopnicka, w postać której wcieliła się uczennica klasy VI Katarzyna Jackowiec. Poetka sama była matką sześciorga dzieci, więc w związku z nadchodzącym Dniem Matki, złożyła życzenia obecnym na widowni Mamom.

W szkolnej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: p. Tomasz Dul, przewodniczący Rady Rodziców, p. Stanisław Kuczaj, sołtys wsi Mszana Górna, p.Natalia Szymoniak  kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy z Mszany Górnej wraz ze swymi podopiecznymi oraz licznie zgromadzenie Rodzice.

    Na koniec głos zabrał pan dyrektor Jarosław Mazur, który podziękował nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie Święta Patronki: pani Marcie Chudzikiewicz – Kubies, pani Annie Kotarskiej – Mrózek, pani Jadwidze Borowieckiej, panu Zbigniewowi Wcisło oraz wszystkim wychowawcom. Natomiast przedstawiciel Rady Rodziców, pan Tomasz Dul, podkreślił ogrom pracy włożonej w organizację uroczystości, ja również fakt, że szkoła to nie tylko lekcje i oceny. Szkoła, oprócz tego, że uczy, to również bawi, rozwija i wychowuje.

Opracowanie:  Anna Juzuń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content