Festiwal zawodów 2022

Festiwal zawodów 2022

Festiwal Zawodów 2022

Dnia 27 kwietnia  uczniowie kl.VIII Szkół Podstawowych nr1 w Mszanie Górnej,nr2 Mszanie Górnej oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu wraz w opiekunami wybrali się na festiwal zawodów do TAURON Areny w Krakowie.

Uczniowie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej mają możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół. Podczas tego wydarzenia uczniowie mogli zapoznać z ofertą szkół branżowych z Małopolski, ale także – co szczególnie ciekawi uczniów – zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie. Nowoczesne stoiska przygotowane przez szkoły zawodowe z Małopolski wspólnie z przedsiębiorcami mają dać młodym ludziom pogląd na możliwości edukacyjne regionu i perspektywy zawodowe. Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na interaktywnej prezentacji zawodów, w których kształcą zarówno szkoły zawodowe jak i uczelnie medyczne zgrupowane w strefach tematycznych: mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej, elektroniczno-informatycznej, turystyczno-gastronomicznej, medyczno-społecznej, handlowo-usługowej, budowlanej, energetycznej i chemicznej oraz mundurowej.

Szkoły branżowe i technika prezentują zarówno zawody deficytowe, jak i te innowacyjne, wpisujące się w kategorię zawodów przyszłości, których zdobycie wymaga kontynuacji na studiach wyższych. O możliwościach znalezienia zatrudnienia oraz o kompetencjach, jakie są potrzebne do pracy w zawodzie będzie można dowiedzieć się w trakcie prezentacji przedsiębiorców różnych branż, z którymi można się spotkać w przestrzeni wystawienniczej.

Ponadto ze względu na przybywających do szkół wnaszym regionie uchodźców, przygotowano punkt informacyjny dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, rozpoczynających edukację w małopolskich szkołach. Uczniowie mogli wykorzystać wszystkie dostępne kanały komunikacji.

 

                                                                          Doradca zawodowy: Jadwiga Borowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content