HOTELOWY TYDZIEŃ ZIEMI 2021

HOTELOWY TYDZIEŃ ZIEMI 2021

HOTELOWY TYDZIEŃ ZIEMI 2021

Dziękujemy za nominację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej.
 
Z przyjemnością przystępujemy do akcji, w ramach której uczniowie sadzą drzewka w otoczeniu swoich szkół. Uczniowie klasy ósmej naszej szkoły w asyście Pana Dyrektora mgr Jarosława Mazura oraz nauczyciela przyrody, biologii i geografii Pani Heleny Domagały posadzili w dniu dzisiejszym wierzbę całolistną.
 
To bardzo dekoracyjne drzewo nazywane też wierzbą zwartą lub japońską, pochodzące z Japonii. Gatunek silnie rosnącej wierzby krzaczastej, zasiedlającej zwykle wilgotne łąki i brzegi rzek.
W naturze wierzba całolistna jest dużym, rozłożystym, dorastającym do ok. 2-3 m. krzewem, o wiotkich, cienkich, zielonkawych, pokładających się pędach i smukłych, lancetowatych, długich, zielonych liściach. Jest też rośliną dwupienną, kwitnącą wczesną wiosną (III-IV) i tworzącą drobne kwiaty zebrane w niewielkie, kłosowe kwiatostany (kotki).
 
Dzięki udziałowi w akcji #hotelowytydzieńziemi2021 upiększamy nasze otoczenie i promujemy proekologiczne postawy. Ekologia odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, dlatego promując i kontynuując akcję, zapraszamy do udziału 3 kolejne szkoły:
  • Szkołę Podstawową nr 2 w Lubomierzu,
  • Zespół Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej,
  • Szkołę Podstawową nr 2 w Mszanie Dolnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content