“Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”

“Jak Sobieski pod Wiedniem wojował”

Żywa lekcja historii

15 marca w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii pt. „JAK TO SOBIESKI POD WIEDNIEM WOJOWAŁ” w wykonaniu Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia.

W nietypowej lekcji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły od klasy 1 do 8.

Aktorzy w ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentowali historię naszego państwa XVI i XVIIw.

Dziewczęta mogły przymierzyć strój kobiecy z tamtych lat, a chłopcy ubierali się w zbroję husarza. Była potyczka na szable, wybijanie średniowiecznych dukatów. Najbardziej atrakcyjnym momentem okazał się wystrzał z broni czarno prochowej – repliki pistoletu skałkowego z XVII.

                                                                                                                                                                                                          Jarosław Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content