Narodowe święto niepodległości

Narodowe święto niepodległości

Narodowe święto niepodległości

Dnia 10 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia miała na celu przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Rozpoczęliśmy bardzo uroczyście od odśpiewania hymnu, tym samym biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.  Uczniowie klasy zero  rozpoczęli od podziękowań Tym co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa” oraz śpiewająco opowiedzieli  nam „Co to jest niepodległość”. Następnie uczniowie klasy piątej w krótkiej pantomimie symbolicznie przedstawili rozbiór Polski oraz przypomnieli historię odzyskania wolności. Wszystko przeplatane było utworami patriotycznymi w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz wspólnie odśpiewanym hymnem naszej szkoły jakim jest „Rota”. Akademię zakończyli uczniowie klasy zero  mówiąc Znów na mapie świata polskie państwo gości. Nikt nam nie odbierze już niepodległości …”

Agnieszka Karpierz i Anna Godawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content