Odblaskowa szkoła-kolejne działania

Odblaskowa szkoła-kolejne działania

„Odblaskowa” wycieczka klasy ósmej na Śnieżnicę.

Październik, to miesiąc, w którym szczególnie warto wybrać się na wycieczkę w góry. Cudowne kolory jesieni, piękne widoki i naprawdę słoneczny i ciepły dzień to idealna  okazja, którą wykorzystała klasa ósma  i we wtorek 18 października z  samego rana wyruszyła na górską wędrówkę.  Trasa prowadziła z Gruszowca zielonym  i niebieskim szlakiem na szczyt Śnieżnicy. Tam odbył się pierwszy odpoczynek, a  nagrodą były piękne widoki . Po krótkim odpoczynku  wszyscy ruszyli  tym razem w dół. Trasa prowadziła zielonym szlakiem przez wyciąg narciarski  oraz Ośrodek Rekolekcyjno- Rekreacyjny na Śnieżnicy.  Uczniowie zrobili krótki zwiad terenowy, a następnie  oddali się chwili refleksji w cudownym górskim kościółku.  Kolejnym punktem wycieczki było ognisko z kiełbaskami.  Kiedy już wszyscy nabrali energii przyszedł czas za gry i zabawy terenowe.  Ważnym elementem wycieczki było promowanie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, dlatego też wszyscy przemieszczali się w kamizelkach odblaskowych. Nasza grupa zwracała uwagę innych uczestników ruchu drogowego. O godzinie 14-ej , po posprzątaniu miejsca biwakowego ,  powoli i niechętnie zakończyliśmy naszą wędrówkę schodząc  z  powrotem do Gruszowca.

                                                                                                                                    Anna Mrózek-Kotarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content