Pierwsze sukcesy naszych szachistów

Pierwsze sukcesy naszych szachistów

Pierwsze kroki w turniejach szachowych

Po długim okresie pandemii i braku turniejów szachowych świat szachistów wraca do normalności. W luty w Rabce Zdrój odbyły się XXXVIII Mistrzostwa Podhala w których udział wziął uczeń klasy IV naszej szkoły Jan Grzędziak. Po emocjonujących partiach Jankowi udało się zająć 42 miejsce i choć może nie jest to wynik bardzo imponujący to jednak doświadczenie które Janek zdobył na turnieju z pewnością wkrótce zaprocentuje. Jankowi życzymy wytrwałości w grze w szachy i dalszych sukcesów w turniejach.

Zajęcia koła szachowego

Przy okazji występu Janka przypomnijmy, że  w naszej szkole zajęcia koła szachowego rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku. Obecnie zajęcia podzielone są na dwie grupy (klasy I-III i klasy IV-VI). Podczas zajęć młodzi szachiści zapoznają się z ogólnymi zasadami gry, skupiają się na podstawowych motywach taktycznych i końcowej fazie partii. Koło szachowe w naszej szkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów szkoły. Nic w tym dziwnego, gdyż gra w szachy rozwija inteligencję i zdolność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, wyrabia nawyk cierpliwości, poprawia zdolność koncentracji uwagi, spostrzegawczość, uczy sztuki przewidywania i planowania, pobudza wyobraźnię, uczy tolerancji i reakcji na niepowodzenia oraz jest świetnym sposobem spędzania czasu wolnego.

Poniżej kilka zdjęć z zajęć młodszej grupy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content