“Po Polsku o historii”

“Po Polsku o historii”

„Po polsku o historii”

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

  W dniu 29 września br. odbył się w naszej szkole szkolny etap                  X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczniowie wzięli udział w dwóch kategoriachwiekowych: 12 osób z klas IV-VI, 10 osób z klas VII-VIII. Uczestnicy zmagali się z trudną polską
ortografią nawiązującą do znanej polskiej historii.
Ogólnopolskie Dyktando „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny, ponieważrywalizacja ma na celu nie tylko doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, ale równieżjest to okazja do przybliżania najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski. Pozatym to ciekawa forma wspólnych obchodów Święta Niepodległości.
  Wszystkim uczestnikom szkolnego etapu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania. Innychzachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, ponieważ jest to interesująca lekcja języka ojczystego ihistorii.

Koordynator konkursu: mgr Anna Juzuń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content