Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty.

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej  w Mszanie Górnej miał miejsce 4 września. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta prowadzona przez ks. Mirosława, podczas której poświęcone zostały tornistry, licznej -16 osobowej grupy pierwszoklasistów. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano uroczyście hymn państwowy. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, dzieci oddziałów przedszkolnych, nauczyciele oraz rodzice. Dyrektor Szkoły powitał serdecznie wszystkich zebranych przedstawił organizację pracy szkoły w bieżącym roku. W dalszej części wystąpienia  nawiązał do wydarzeń związanych z kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej. Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców, który życzył uczniom i nauczycielom spokojnej i wytrwałej pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym. Po uroczystej części na sali gimnastycznej, uczniowie w towarzystwie swoich wychowawców udali się do klas lekcyjnych.                                                                                                  Jarosław Mazur- Dyrektor Szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content