Przedstawienie teatralne „Środki stylistyczne w literaturze”.

Przedstawienie teatralne „Środki stylistyczne w literaturze”.

Przedstawienie pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.

W dniu 22 listopada br. gościliśmy aktorów Agencji Pro Art – Wojciecha Habele i Jacka Lecznara. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Środki stylistyczne w literaturze”. W przedstawieniu wzięło udział dwóch aktorów. Jeden z nich to nauczyciel literatury, natomiast drugi to ktoś, kto mimo braków w edukacji ma wielkie ambicje. Zatrudnia więc nauczyciela, aby ten pomógł mu napisać list do markizy. Zabawna sytuacja jest pretekstem do zaprezentowania wielu środków stylistycznych, począwszy od epitetu, porównania, metafory, zdrobnienia itd…. a skończywszy na pytaniu retorycznym. Każdy z prezentowanych środków wyrazu był poparty przykładami. Przedstawienie miało formę interaktywną, zaproszono do udziału również wybranych uczniów.  Spektakl okazał się doskonałym połączeniem nauki i zabawy. Uczniowie w ciekawy sposób mogli powtórzyć zdobytą już wiedzę.            Anna Juzuń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content