Święto Szkoły 2023

Święto Szkoły 2023

Święto Szkoły

Dzień 19 kwietnia był w naszej szkole wyjątkowy, ponieważ obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. sprawowaną w intencji całej społeczności szkolnej przez ks. Mirosława Lenarta z parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Uczestniczyli w niej  dyrekcja, pedagodzy, pracownicy szkoły, uczniowie z rodzicami oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, radna Gminy Mszana Dolna Maria Majda oraz dyrekcja, pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mszanie Górnej. Druga część obchodów rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie głos zabrali Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba oraz dyrektor szkoły Jarosław Mazur podkreślając w swoich wystąpieniach znaczenie i rangę szkolnego święta. Po oficjalnej części nastąpiło podsumowanie, ogłoszonego przez bibliotekę szkolną, konkursu plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza patronki szkoły Marii Konopnickiej. Na zakończenie dzieci ze szkolnego  zespołu regionalnego „ Mali Zagórzanie”, pod kierunkiem Jadwigi Borowieckiej, zaprezentowali część artystyczną , w której melodie góralskie przeplatały się z tekstami patronki szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content