Warsztaty z drukarki 3D

Warsztaty z drukarki 3D

Warsztaty z drukarki 3D - odkrywaj przyszłość dzięki innowacyjnej technologii!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła miała przyjemność zorganizować czterogodzinne warsztaty poświęcone drukarce 3D, które odbyły się w ramach programu Laboratoria Przyszłości. To niezwykłe wydarzenie, które dało uczniom możliwość zanurzenia się w fascynujący świat innowacyjnej technologii.

Nasza szkoła zakupiła niedawno drukarkę 3D, a dzięki zaangażowaniu Dyrektora Szkoły Jarosława Mazura oraz Pana Jarosława Drausa nauczyciela Informatyki, mogliśmy dziś pasjonować się nowoczesną technologią z naszymi uczniami.

Podczas warsztatów nasi uczniowie mieli okazję poznać podstawy druku 3D oraz zobaczyć, jak działa drukarka w praktyce. Jarosław Draus przeprowadził ciekawe prezentacje i demonstracje, wyjaśniając zasady działania drukarki oraz różne techniki drukowania. Uczniowie mieli możliwość poznać sposoby projektowania i drukowania przygotowanych modeli 3D.

Druk 3D to nie tylko fascynujący proces, ale także technologia, która ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Dzięki niej można tworzyć prototypy, modele architektoniczne, narzędzia, a nawet przedmioty codziennego użytku. Warsztaty pokazały uczniom, jak druk 3D może być wykorzystywany do tworzenia innowacyjnych rozwiązań i rozwijania kreatywności.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły po raz kolejny nasi uczniowie mogli  poszerzać swoje horyzonty i odkrywać nowe obszary nauki. Jesteśmy również wdzięczni programowi Laboratoria Przyszłości za wsparcie w zakupie drukarki 3D. To inicjatywa, która umożliwia naszej szkole dostęp do nowoczesnej technologii i przygotowuje uczniów na wyzwania przyszłości.

Druk 3D to jedna z tych innowacji, która zmienia świat wokół nas. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej rewolucji technologicznej i inspirować naszych uczniów do eksplorowania nowych możliwości. Dzięki takim warsztatom zyskujemy cenne umiejętności i doświadczenia, które mogą przyczynić się do rozwoju naszej społeczności.

Autor: Jarosław Draus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content