Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

„Poznaj Polskę” –wycieczka klas I-II-III do Krakowa.

03.XI.2021r. w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę” odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa. Wzięli w niej udział uczniowie klasy I, II, III Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej wraz z opiekunami. Szkoła uzyskała dofinasowanie w wysokości 4200,00zł. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu-lekcja edukacyjna pt.,, Pod namiotem Wezyra”, zwiedzanie podziemi zamku-Groby królewskie oraz oglądanie roślin w ogrodzie botanicznym.

Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy katedrę oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej następnie udaliśmy się na lekcje edukacyjną.

Ogród Botaniczny UJ zachwycił nas różnorodnością roślin klimatu śródziemnomorskiego, jak również naszego środowiska. Zwiedziliśmy arboretum z wiekowym okazem Dęba Jagiellońskiego mającego ok. 300 lat i mierzącym w obwodzie ponad 6 metrów oraz innym drzewostanem złożonym między innymi z orzechów szarych, buków, klonów, miłorzębu japońskiego. Szklarnie oraz palmiarnia to bogactwo różnorodnych palm, roślin ciepłych klimatów, roślin wodnych, różnorodnych kaktusów, paproci, roślin owadożernych. Zobaczyliśmy żywe okazy np.: kwiat Lotosu, bambusy, rosiczkę, dzbaneczniki oraz liczne storczyki.

Trzecim i ostatnim punktem naszej wycieczki był wspólny obiad, przy którym chwilę mogliśmy wspólnie porozmawiać o wrażeniach z dzisiejszego dnia. Około 17.00 wróciliśmy do Mszany Górnej.
Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce poznając Polskę.

Jadwiga Borowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content