Zajęcia z robotyki i programowania

Zajęcia z robotyki i programowania

Zajęcia z robotyki i programowania

Zestawu klocków LEGO chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Zapewniają godziny rozrywki zarówno młodszym, jak i starszym. A gdyby konstrukcje przez nas zbudowane zaczęły się poruszać? Okazuje się, że jest to możliwe!

Pomagają nam w tym zajęcia z robotyki, które w naszej szkole odbywają się w ramach lekcji Informatyki.

Obecnie na zajęciach budowę robotów rozpoczęła klasa VI. Ponieważ w szkole jest tylko jedna godzina Informatyki w tygodniu to na efekty ich pracy będziemy musieli chwilkę poczekać, ale ponieważ każda z sześciu grup buduje innego robota to rezultaty pracy mogą okazać się imponujące.

Na zajęciach korzystamy z zestawów LEGO Mindstorms EV3, które zostało zakupione do naszej szkoły w ramach projektów unijnych realizowanych przez naszą Gminę. Dzięki zakupionym zestawom uczniowie w sposób bardzo przyjazny dla nauki zostaną wprowadzeni w świat programowania i być może w przyszłości pchnie ich to w kierunku studiów technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content