Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Rozpoczęło się o godzinie 8:00 rano Mszą Świętą, by podziękować Bogu za miniony rok szkolny i prosić o bezpieczne wakacje.

Następnie odbyła się uroczysta akademia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego wystąpiła klasa ósma z podziękowaniem i pożegnaniem. Złożyła ślubowanie – wartościom i wierności zdobytej wiedzy w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej oraz uroczyście przekazała sztandar szkoły uczniom z klasy siódmej.

Klasa siódma przygotowała niespodziankę dla tegorocznych absolwentów szkoły, odśpiewując ułożoną satyryczną piosenkę o starszych kolegach i wręczyła im na pożegnanie kubki z imiennym nadrukiem.

W kolejnej części akademii głos zabrał Dyrektor Szkoły  gratulując uczniom zdobytych osiągnięć, dziękując Nauczycielom, Pracownikom i Rodzicom za miniony rok oraz  życząc powodzenia absolwentom i wszystkim uczniom udanych wakacji. Podziękowania Nauczycielom za całoroczną pracę złożył Przewodniczący Rady Rodziców, który również skierował do uczniów życzenia udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie zostały wręczone świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom z  wyróżnieniem oraz nagrody  za inne szkolne  osiągnięcia. W akademii uczestniczyli również  uczniowie z Ukrainy.  Wzruszającym momentem dla wszystkich zebranych było  podziękowanie i wyrażenie wdzięczności przez uczennicę klasy piątej Margaritę z Ukrainy za ciepłe przyjęcie i okazaną pomoc.

Po uroczystej akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas lekcyjnych na dalszą część zakończenia roku szkolnego.                                                                                                                                                                                                        Helena Domagała  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content