Akcja profilaktyczna “Dni Przeciwko Przemocy”.

Akcja profilaktyczna “Dni Przeciwko Przemocy”.

Akcja profilaktyczna
"Dni Przeciwko Przemocy".

Od kilkunastu lat w naszej szkole w listopadzie organizowana jest akcja profilaktyczna “Dni Przeciwko Przemocy”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem “Empatia antidotum na przemoc” i trwała od 3-24.XI.

Głównymi celami było wzbudzenie u dzieci umiejętności troszczenia się o innych oraz zrozumienie co czuje druga osoba. W ramach akcji, wychowawcy klas przeprowadzili lekcje wychowawcze o empatii, oraz wykonali z wychowankami plakietki z hasłami ściśle związanymi z empatią.

W ramach podjętych działań został ogłoszony i przeprowadzony konkurs plastyczny pt. “Nie wiedziałem, że to boli- empatia antidotum na przemoc”, w którym uczniowie zwrócili uwagę na to, jak empatia objawia się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby. W konkursie nagrodzeni zostali: uczennica klasy III – Milena Górni, uczniowie klasy IV – Wiktor Kulig i Bartosz Chorągwicki oraz uczennice klasy VI – Weronika Jarosz i Sandra Kamińska.

Organizatorzy akcji: Anna Mrózek-Kotarska oraz pan pedagog Rafał Borowiecki dziękują wszystkim za zaangażowanie i wkład pracy. Cieszymy się, że pomimo nieobecności uczniów w szkole udało się przeprowadzić tę cykliczną akcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content