CZYTAM Z KLASĄ

CZYTAM Z KLASĄ

Czytam z klasą -PROJEKT EDUKACYJNY WSPIERAJĄCY ROZWÓJ CZYTELNICTWA.

                                                  ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła’’

                                                                                              Wisława Szymborska

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3 przystąpiła do III Edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,, Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Poznajemy zawody’’. Autorką i organizatorem jest pani Honorata Szanecka, dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Cele projektu to :

– rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

– rozwijanie aktywności czytelniczej,

– doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

– zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.

Tegoroczna edycja wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

W I module dzieci  wybrały lekturę Romana Pisarskiego ,, O psie, który jeździł koleją’’. W ramach zadań: uzupełnili lekturniki, przygotowali gry planszowe, wykonali zakładki do książek oraz makiety. Moduł zakończył się spotkaniem z p. Grzegorzem Wójcikiem – dyżurnym ruchu PKP, a także wykonującym mandat radnego powiatu limanowskiego. Był to czas, który dostarczył dzieciom mnóstwo wrażeń. Poniżej kilka zdjęć dokumentujących aktywność uczniów podczas realizacji zadań związanych z lekturą.

                                                                                                                                                                 Maria Szczucka                               

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content