“Do Zakopanego !”

“Do Zakopanego !”

“Do Zakopanego!” – pierwszy raz słowa te padły w I klasie na godzinie wychowawczej. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ wszyscy chcieliśmy wybrać się bez rodziców. Umowa była że na zakończenie kl.III. W klasie jest nas tylko 9 uczniów więc chętnie przyłączyli się do nas inni uczniowie z naszej szkoły. Nie mogliśmy się doczekać i już od dawna planowaliśmy trasę wypadu. Czerwiec zbliżał się niemiłosiernie, a wraz z nim wzrastała nasza ekscytacja. Zaczęliśmy odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich 5 czerwiec – dzień wyjazdu. Niektórzy pod szkołą znaleźli się dużo   wcześniej! Taak… Przecież wiadomo, że z nadmiaru emocji nikt nie mógł zasnąć 😉
Na pokładzie autokaru powitał nas przemiły kierowca, z którym przejechaliśmy do Zakopanego. Podróż minęła nam w przyjemnej i wesołej atmosferze. Pierwsze kroki w towarzystwie Pani Przewodnik skierowane były do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Główną atrakcją tego dnia była piesza wycieczka na Halę Gąsienicową do Schroniska w Murowańcu. Byliśmy dzielni, pomagaliśmy sobie nawzajem, szliśmy ,,gęsiego” aby nikt nie zszedł ze szlaku. Po wielkim wysiłku zakwaterowaliśmy się w przepięknym pensjonacie. Tam czekał nas pyszny obiad a potem basen, spa,i dyskoteka .Zmęczeni i szczęśliwi szybko zasnęliśmy kamiennym snem.

6-czerwca na początek pyszne śniadanie, prowiant i następne atrakcje. Tym razem udaliśmy się do Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie dokładnie poznaliśmy szczyty pięknych gór, roślinność, różne gatunki zwierząt oraz poznaliśmy jak kulturalnie i bezpiecznie zachowywać się w górach. To był wspaniały czas który na długo utkwi w naszej pamięci.

 

                                                                                                                                   Uczniowie oraz Pani Jadwiga Borowiecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content