Dzień Ziemi 22 kwietnia

Dzień Ziemi 22 kwietnia

Sadzenie drzew dla naszej Ziemi!

22 kwietnia 2022 roku (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi posadzili w ogrodzie szkolnym 16 drzew – 5 świerków, 3 buki oraz 8 brzóz. Drzewa zostały dostarczone do szkoły przez Urząd Gminy w Mszanie Dolnej w ramach realizacji projektu zintegrowanego  LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA pn. “Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa Małopolskiego”.

Dzień w którym zostały posadzone drzewa został wybrany celowo – 22 kwietnia, to „Dzień Ziemi”. Działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego powinny trwać każdego dnia, ale w tym dniu Ziemia – nasz dom obchodzi swoje Święto.                   Helena Domagała 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content