Uroczyście obchodzimy “święta majowe”

Uroczyście obchodzimy “święta majowe”

Uroczyście obchodzimy „święta majowe”

1 maja – Święto Pracy (sobota)

2 maja –Dzień Flagi (niedziela)

3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja (poniedziałek- dzień ustawowo wolny od pracy i zajęć szkolnych)

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi.

W dniu 30.04.2021 r. w oddziale przedszkolnym naszej szkoły odbyła się krótka uroczystość poświęcona zbliżającej się 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w strojach galowych z przypiętymi kotylionami, wstążeczkami  oraz z małymi flagami w rączkach. Przedszkolaki i uczniowie klasy I i II z powagą odśpiewały Hymn Polski. Najmłodsze dzieci odśpiewały pięknie „Witaj majowa jutrzenko” oraz zadeklamowały wiersz „Kto ty jesteś?”. Dzieci z grupy 6- latków i z klasy I-II przedstawiły w wierszach i piosence znaczenie naszych symboli narodowych oraz znaczenia Polski naszej Ojczyzny w życiu naszych „Małych Patriotów”.

 

Po zakończeniu występów artystycznych Pan Dyrektor podziękował  Paniom Wychowawczyniom oddziału przedszkolnego i klasy I-II za przygotowanie uroczystości a dzieciom za piękną postawę i występ, przypomniał również, że zbliżające się 1-3 maja święta są bardzo ważne dla każdego Polaka znajomość  i okazywanie szacunku naszym symbolom narodowym jest przejawem naszego patriotyzmu.

Anna  Godawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content