Narciarstwo biegowe w naszej szkole

Narciarstwo biegowe w naszej szkole

Starty uczniów naszej szkoły w narciarstwie biegowym

Ferie zimowe

Zawody zorganizowali: Szkolny Związek Sportowy – Liga Wojewódzka 18.01 w Klikuszowej i 21.01 w Ptaszkowej, Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe ( z okazji 75-lecia istnienia) w Tomaszowie Lubelskim – 22.01, oraz Polski Związek Narciarski – w Zakopanem 26-27.01 i w Tomaszowie Lubelskim – 29-30.01.

Bardzo dobre wyniki osiągnął Wojciech Dawiec (kl. 8) w Klikuszowej – 3 miejsce, w Tomaszowie Lubelskim (LZS) – 3 miejsce, ponownie w Tomaszowie w ostatni dzień ferii – 6 miejsce w zawodach ogólnopolskich. Jest to jego najlepszy wynik w stawce krajowej. Podczas Mistrzostw LZS 4 miejsce, ze stratą niespełna sekundy do podium zajęła Zuzanna Jarosz, piąta była Natasza Wojciaczyk, dziewiąta Emilia Grzędziak a dziesiąta Kinga Kamińska. W zawodach ligowych w Klikuszowej ósme miejsce zajęła Nikola Kucharzak, w Ptaszkowej siódma była Natasza Wojciaczyk. I jeszcze 30.01 w Tomaszowie – 21 Zuzanna Jarosz, 29 Emilia Grzędziak – na około 80 startujących.

Mistrzostwa Województwa Małpolskiego

9 lutego na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rozegrano zawody wojewódzkie w biegach narciarskich. Najlepiej z uczniów naszej szkoły spisał się Wojciech Dawiec zajmując miejsce trzecie. Niewiele zabrakło do pierwszego miejsca – tylko kilka sekund. Szóste miejsce zajęła Zuzanna Jarosz a szesnaste Magdalena Dziedzina. W grupie młodszej bardzo dobre – czwarte miejsce zajęła Emilia Grzędziak, a szóste Nikola Kucharzak. Na miejscu 12 ukończyła zawody Natasza Wojciaczyk, na 15 Kinga Kamińska. Drużynowo SP1 w Mszanie Górnej zajęła 6 miejsce.

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Sztafeta 4x2km Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej w składzie Nikola Kucharzak – Kinga Kamińska – Natasza Wojciaczy – Emilia Grzędziak zajęła 5 miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej , rozegranych 27 lutego w Klikuszowej. Startowało 14 sztafet ze szkół  7 województw. Z każdym startem nasze zawodniczki zbliżają się do rywalek, więc może za rok…

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego

W piątek 4 marca zorganizowano Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w biegach narciarskich. Stuprocentową skutecznością popisali się uczniowie naszej szkoły, bo wszyscy zdobyli medale. W kategorii starszej wśród chłopców wygrał zdecydowanie Wojciech Dawiec. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Jarosz, o ułamek sekundy za koleżanką z Łętowego. Trzecia była Magda Dziedzina. W młodszej kategorii dziewcząt całe podium dla Mszany Górnej: 1. Emilia Grzędziak, 2. Nikola Kucharzak, 3. Natasza Wojciaczyk. Za nimi rywalki z Zalesia, które nieźle wypadały na zawodach ogólnopolskich. Mistrzostwa Powiatu odbyły się po trzyletniej przerwie, spowodowanej brakiem śniegu lub pandemią. Był to ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.

                                                                                                                                                                                                  Krzysztof Jarosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content