Eliminacje Gminne Turnieju BRD -Mszana Górna 25.04.2024

Eliminacje Gminne Turnieju BRD -Mszana Górna 25.04.2024

Eliminacje gminne Turnieju BRD

W dniu 25.04.2025 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, odbyły się Gminne Eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej w naszej szkole odbył się po raz trzeci.

Udział w  eliminacjach zgłosiło  7 szkół z naszej gminy, ostatecznie do konkursu przystąpiło 6 szkół wystawiając łącznie osiem drużyn w dwóch grupach wiekowych W tym w młodszej kategorii wiekowej 3 drużyny, a w starszej  5 drużyn. 

 O godzinie 9:00  uczestnicy oraz ich opiekunowie zebrali się na Sali gimnastycznej, gdzie przywitał ich Pan Dyrektor Jarosław Mazur. Zebrani, zostali zapoznani z organizacją, przebiegiem i zasadami poszczególnych konkurencji. Drużyny  liczące  czterech lub trzech uczestników wykazywały się umiejętnościami i wiadomościami  rozwiązując testy składające się z 25 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz 10 pytań dotyczących skrzyżowań drogowych. Na odpowiedzi mieli 40 minut czasu.  Kolejną konkurencją, była jazda na torze przeszkód. Drużyny musiały wykazać się umiejętnościami praktycznymi , które niezbędne są dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaliczyć do nich należy zatrzymanie, zachowanie równowagi i  ostrożna jazda dostosowana do warunków na drodze. Drużyny również musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami  z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Za przeprowadzenie tej konkurencji odpowiedzialna była Pani Pielęgniarka Janina Nachman i Pani Krystyna Sutor.

Po zakończeniu  części konkursowej, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, a komisja sprawdzała punktacje dostarczoną prze sędziów w poszczególnych konkurencji. Punktację do programu obliczeniowego wprowadził Pan Jarosław Draus. Dzięki jego sprawnej pracy mogliśmy otrzymać ostateczną listę lokat w obu grupach wiekowych.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 30.04. 2024 w ZPO w Kasince Małej zakwalifikowała się w obydwu grupach wiekowych Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej , którą do turnieju przygotował Pan Mateusz Dąbrowa.

Ostatnim, jakże jednak oczekiwanym punktem turnieju było wręczenie medali, pucharów i dyplomów, za najwyższe lokaty oraz medali i dyplomów za udział w turnieju.  Tą uroczystą część turnieju uświetnił swoją obecności Wójt Gminy Mszana Dolna  Pan Bolesław Żaba, który pogratulował wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania oraz opiekunom za przygotowanie młodzieży do turnieju.

My również dziękujemy wszystkim uczestnikom ,życząc im dalszych sukcesów oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Mszana Dolna, za objęcie patronatem tego ważnego  turnieju. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy dołożyli starań w przygotowana do turnieju oraz uczennicom klas: szóstej i siódmej nasze szkoły za sprawną pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

                                                                                                     Anna Mrózek-Kotarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content