III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich.

III Memoriał im. Legionistów Podhalańskich.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej uczcili pamięć Legionistów Podhalańskich.

W dniu 22.06.2021 odbył się w Chochołowie Memoriał Legionistów Podhalańskich – kilkuset ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ich poświęcenie przyczyniło się do odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów.

Podczas Memoriału rozegrano m.in. biegi przełajowe, w których sukcesy odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. W kategorii dziewcząt młodszych wygrała Emilia Grzędziak, a trzecie miejsce wywalczyła Natasza Wojciaczyk. Wśród starszych – druga była Oliwia Dawiec. Piąte miejsce zajął jej brat Wojciech. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy – nagrody.

Krzysztof Jarosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content