Indiańska Wioska w Szczyrzycu.

Indiańska Wioska w Szczyrzycu.

Wycieczka do Indiańskiej Wioski.

 21 czerwca 2023 r. pierwszego Dnia Lata , uczniowie z młodszych klas wybrali się na szkolną wycieczkę do “Wioski Indiańskiej ” w Szczyrzycu. Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment,kiedy wejdziemy do autobusu .O godzinie 11.30 wyruszyliśmy w krótką podróż. Kiedy dotarliśmy namiejsce, przywitał nas  Przewodnik i zaprosił do wspólnej zabawy. Wszyscy mogli uczestniczyć i postrzelać z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy. Dodatkową atrakcją dla dzieci były oryginalne indiańskie gry i zabawy terenowe: Kręciołki ,Bieg Apacki, Równoważnia Szoszonów, Mokasyny, Dzwoneczki. W dalszej części programu wycieczki dzieci zapoznały się z elementami kultury indiańskiej, obejrzały wnętrze tipi, szałas potu oraz wystawę rękodzieła i scenki przedstawiające fragmenty z życia Indian .Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wojownika palącego świętą fajkę. Dowiedzieli się jak kobiety wyprawiały skóry, zobaczyli również przejmującą scenę pogrzebu wojownika. Atrakcją dla wszystkich uczestników wycieczki były warsztaty rękodzieła Indian, każdy uczeń mógł wykonać swój amulet. W części teoretycznej zapoznano wszystkich z kulturą materialną charakterystyczną dla różnych plemion zamieszkujących Amerykę Północną: Plemiona zamieszkujące Równiny -Czarne Stopy, Czejenowie, Apacze, Crow i inne. Wycieczka przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Najważniejsze, że pogoda dopisała i wszyscy szczęśliwi , pełni wrażeń wrócli do domu.
Anna Bielin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content