Jasełka 2022

Jasełka 2022

Przedstawienie jasełkowe „Nasz czas”.

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się jasełka. Na tę okazję społeczność szkolna zgromadziła się w dniu 21 grudnia na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl pt. „Nasz czas”. W przedstawieniu przygotowanym przez kl. V pod kierunkiem p. Anity Ziemianin, p. Krystyny Sutor i p. Agnieszki Karpierz, w pełnych humoru scenkach dzieci przenosiły się za pomocą wehikułu czasu do różnych wydarzeń historycznych. Tak więc oprócz głównych bohaterów: Ady i dwóch Bartków, na scenie pojawiali się: jaskiniowcy, krzyżacy, a następnie Trzej Mędrcy, którzy wędrowali, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Dzieci dołączyły do nich przekonując się, że każdy czas jest dobry, aby odnaleźć  Zbawiciela.  Odegranym scenkom towarzyszył piękny śpiew Marysi i Ady, które wykonały kolędę „Mario, czy już wiesz?”, oraz bardzo widowiskowy taniec aniołów opracowany przez dziewczynki z kl. 4 i 5.

Po zakończonych jasełkach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, ubrani w stroje regionalne, skierowali życzenia świąteczne do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Rodziców.  Następnie rozstrzygnięto szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Na koniec Dyrektor Szkoły Jarosław Mazur skierował podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie przedstawienia  oraz złożył życzenia świąteczne dla  całej społeczności szkolnej.

Anita Ziemianin

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z apelu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content