Laboratorium ROBOTYKI – nowy projekt edukacyjny w SP

Laboratorium ROBOTYKI – nowy projekt edukacyjny w SP

Laboratorium ROBOTYKI 😍 - nowy projekt edukacyjny w SP

Nareszcie ruszyły 💪 długo wyczekiwane przez uczniów zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej 👍
 
👉 W ramach projektu, którego pomysłodawcą jest nauczyciel matematyki i informatyki Pan Jarosław Draus uczniowie naszej szkoły będą się uczyć budowy i programowania robotów, które możemy na co dzień spotykać w naszym otoczeniu.
 
Projekt realizowany jest w ramach lekcji Informatyki i ma na celu otworzyć dzieciom drzwi do świata programowania i robotyki. W ramach zajęć uczniowie uczą się budować różne konstrukcje, sprawdzać ich funkcjonowanie, ale przede wszystkim wprawiać swoje projekty w ruch.
Innowacyjne lekcje Informatyki mają być czynnikiem, który wyzwoli u uczniów pragnienie i umiejętność łączenia zdolności logicznego myślenia, rozumowania i intuicji. Dzięki zajęciom uczniowie pobudzą swoją kreatywność a także podświadomie rozwiną umiejętności szukania związków przyczynowo – skutkowych.
 
Nauka programowania z użyciem komputera i robota nie jest biernym spędzaniem czasu przed ekranem. W trakcie lekcji uczniowie głęboko się angażuje i rozwija, opanowując umiejętności, które przydadzą im się w życiu.
Dlatego mamy nadzieję, że nowy pomysł przypadnie do gustu nie tylko uczniom ale również i rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content