„Mali Zagórzanie” na otwarciu XIX Olimpiady Notarialnej.

„Mali Zagórzanie” na otwarciu XIX Olimpiady Notarialnej.

Dnia 2 czerwca 2023r. o godz. 9.30 na Stadionie Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu odbyła się kolejna edycja Olimpiady Notarialnej. Organizatorem zawodów sportowych dla notariuszy była Izba Notarialna w Krakowie. W imprezie tej brał udział zespół regionalny ,,Mali Zagórzanie ‘’ ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Mali górale byli ozdobą otwarcia tak wielkiej imprezy. W tegorocznej XIX Olimpiadzie Notarialnej, wzięła udział rekordowa liczba 429 osób. Rywalizować będą ze sobą reprezentanci 11 izb notarialnych z Polski oraz uczestnicy z zagranicy, m.in. goście z Turcji, Bułgarii, Słowacji, Czech i Węgier. 

Nasz zespół regionalny od 17 lat zapraszany jest przez Pana Czesława Szynalika,  Notariusza z Mszany Dolnej, głównego organizatora tej imprezy. Jest to świetne spotkanie, które pozwala promować folklor zagórzański nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach europejskich. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku, z którego uczniowie chętne skorzystali. 

Opiekun zespołu ,,Małych Zagórzan ”  Jadwiga Borowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content