Nowinki ze Szkolnej Świetlicy

Nowinki ze Szkolnej Świetlicy

Nowinki ze Szkolnej Świetlicy

Świetlica pracuje w oparciu o plan pracy wynikający z kalendarza roku. Nie jest to oczywiście plan sztywny, jest w nim miejsce na nowe ciekawe pomysły, które można zrealizować w trakcie zajęć.

Jednym z nich było nawiązanie współpracy z OSP w Mszanie Górnej, która jest w trakcie realizowania bardzo ciekawego projektu pt. „ Strażacy na straży ochrony środowiska  i przeciwdziałania zmianom klimatu”.

W ramach realizacji elementów projektu, dzieci ze szkolnej świetlicy wzięły udział w następujących inicjatywach:

  • W konkursie plastycznym pt. „ Ekologiczne inicjatywy” . Uczestnicy konkursu otrzymali śliczne hulajnogi, a z ich prac został wykonany kalendarz na rok 2021.
  • W warsztatach plastyczno- ekologicznych, podczas których dzieci dowiedziały się o przyczynach i konsekwencjach zanieczyszczania środowiska, a pod czujnym okiem Pani Józefy Potaczek, pomalowały EKO TORBY obrazkami według własnego pomysłu. Obrazy były oczywiście ściśle związane z ekologią i będą służyły dzieciom podczas rodzinnych zakupów.
  • W warsztatach pszczelarskich w budynku Remizy OSP w Mszanie Górnej, w trakcie których dowiedziały się jak ważną rolę w życiu ludzi pełną pszczoły. Mogły zobaczyć sprzęt pszczelarski potrzebny do produkcji miodu. Zobaczyły też żywe pszczoły w miniaturowym szklanym pokazowym ulu. Dzieci degustowały różne miodki w różnych smakach ora inne miodowe przysmaki z krówkami w roli głównej. Mogły przymierzyć strój pszczelarza. Atrakcją był również pokaz stroju strażackiego służącego do likwidacji gniazd szerszeni, który zademonstrował Pan Strażak Michał Bieniek. A na zakończenie do dzieci przyszedł największy wielbiciel miodu, ogromny pluszowy miś, z którym dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę, a także na realizację nowych pomysłów, które poszerzą wiedzę i umiejętności naszych dzieci.

                                                                      Anna Mrózek-Kotarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content