Opowieść o Maroko

Opowieść o Maroko

Spotkanie z podróżnikiem – opowieść o Maroko

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask, Rafałem Schmidtem. Grupa „trzask.pl” powstała w 2003 roku w ramach, której odbyto kilkadziesiąt podróży po całym świecie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie od  1 do 7 klasy. Pan Rafał Schmidt opowiadał o ostatnio odbytej podróży do Maroka. Podczas spotkania, przybliżył uczniom specyfikę tego wyjątkowego i kolorowego państwa. Opowiedział między innymi o marokańskich zwyczajach i tradycyjnych potrawach. Nie mogło też zabraknąć wielu zaskakujących ciekawostek z podróży. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję nauczyć się zakładania turbanu pustynnego. Wystąpienie gościa było wzbogacone o prezentację multimedialną. Swoją prelekcją zaciekawił nie tylko starszych uczniów , ale również tych najmłodszych.

                                                                                                                                                                                 Helena Domagałakwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content