Sport w lesie to gwarancja zdrowia

Sport w lesie to gwarancja zdrowia

Ludowy Klub Sportowy „Witów ski” w Mszanie Górnej latem i jesienią 2023r. brał udział w konkursie dla klubów sportowych związanych z promocją Lasów Państwowych.

Po zapoznaniu się z regulaminem konkursu stwierdziliśmy, że działania określone przez organizatora są wykonywane przez nas od wielu lat: ponad połowa naszych zajęć treningowych i startowych odbywa się w lasach lub w ich sąsiedztwie.

Latem i jesienią ćwiczymy marszobiegi i imitacje narciarskie w lasach na terenie naszego powiatu. W zimie ćwiczymy na drogach leśnych w okolicy Zalesia i Lubomierza. Gdy wyjeżdżamy na treningi i zawody – również odbywają się na trasach leśnych: Jakuszyce, Wisła, Zakopane, Tomaszów Lubelski, Ustrzyki Dolne.

W ramach bezpośrednich działań związanych z konkursem pod hasłem „Sport w lesie to gwarancja zdrowia” zrealizowaliśmy kilkanaście zajęć treningowych w okolicznych lasach. Partnerem działań były Lasy Państwowe. Podczas nich edukowano uczestników o korzyściach zdrowotnych i rekreacyjnych wynikających z ruchu w terenach leśnych. Pod koniec listopada opady śniegu umożliwiły przeprowadzenie zajęć na nartach biegowych.

Ponadto zorganizowano warsztaty na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej na temat bogactwa lasów i zalet wynikających z możliwości poruszania się w lasach Państwowych. W zajęciach wzięło udział ponad 50 uczniów, nauczyciele i zaproszeni goście. Były nagrody dla wyróżniających się uczestników. Mamy nadzieję na kontynuację ćwiczeń w terenach leśnych w kolejnych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content