STRBSKIE PLESO – SŁOWACJA

STRBSKIE PLESO – SŁOWACJA

start uczennic SP nr 1 w Mistrzostwach Słowacji.

Z powodu braku śniegu w Polsce, w niedzielę 26 marca startowaliśmy w Słowacji. Zaproszenie na te zawody otrzymaliśmy od klubu narciarskiego z miejscowości Strba a odbyły się na trasie w Strbskim Plesie (Szczyrbskim Jeziorze). Słowacy potrafią tak przygotować trasy, że można na nich biegać nawet do połowy kwietnia.
Uczennice szkół podstawowych startowały na dystansie 4km techniką klasyczną. Nikola Kucharzak zajęła bardzo dobre 10 miejsce, Natasza Wojciaczyk była 13, a Kinga Kamińska 15.
Bardzo przyjemnie było usłyszeć głos spikera zawodów, który czytał nazwisko i nazwę kraju, który uczestnik reprezentował, np. Nikola Kucharzak – Polska. Można się było poczuć reprezentantką Polski. Do tego sprzyjająca pogoda umożliwiła podziwianie najwyższych szczytów Tatrzańskich bo Szczyrbskie Jezioro leży w dolinie, nice podobnej do Morskiego Oka.
                                                                                                                                                                                                            Krzysztof Jarosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content