Sukces sportowy uczniów szkoły

Sukces sportowy uczniów szkoły

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – sztafetowe biegi przełajowe.

 W bieżącym  roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej wystawiła jedną sztafetę na Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas 7-8. Na pierwszej zmianie wystartowała Natalia Kraska. Przybiegła na czwartym miejscu, ale strata do drugiej i trzeciej była minimalna. Na drugiej zmianie Martyna Uchacz nie tylko wyprzedziła dwie reprezentantki innych szkół, ale prawie dogoniła sztafetę liderek. W strefie zmian płynnie odebrała pałeczkę Natasza Wojciaczyk, co pozwoliło jej na objęcie prowadzenia, bo rywalki zmieniały „na stojąco”. Na mecie swojej zmiany Natasza osiągnęła prawie 100m przewagi, którą kolejno powiększały Weronika Jarosz, Nikola Kucharzak i Emilia Grzędziak. Było to więc jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw w historii naszej szkoły. Konsekwencją wygranej jest udział w zawodach wojewódzkich – 06.10 w Nowym Targu.

                                                mgr Jarosz Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content