Święto Rodziny

Święto Rodziny

Dnia 28 maja 2022 r. w naszej szkole odbyło się święto z okazji Dnia Rodziny. Wszyscy uczniowie i goście : nasi rodzice z rodzeństwem ,babcie oraz dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 8.30. Uroczystość rozpoczęła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego ,pani Agnieszka Karpierz ,która powitała wszystkich zebranych oraz przybyłych gości:radną panią Marię Majdę,radnego pana Krzysztofa Kuczaj, dyrektora GOPS,panią Izabelę Malec oraz Przewodniczącego Rady Rodziców pana Tomasza Dula.

Następnie wszyscy przed Pocztem Sztandarowym odśpiewali hymn szkoły pt. „Rota”. Uroczystość składała się z trzech części : Dnia Patrona szkoły , Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Babci i Dziadka. Na początku uczennice z klasy VII przybliżyły nam życie i postać patrona Szkoły Podstawowej ,Marii Konopnickiej. Następnie odbył się krótki przegląd twórczości Naszej Patronki. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie :

  • z klasy „0”-Zuzanna Kamińska oraz Katarzyna Lupa w wierszu pt.”Pszczółki”.
  • z klasy 1 -Nikola Niedojad w wierszu pt.” Czy to bajka …Krasnoludki” oraz Dawid Kraska wiersz pt. „ Stafek Burczymucha” .
  • z klasy II Wojciech Kijek recytował ,wiersz pt. „Ogródek”. Monika Dawiec
  • z klasy III ,wiersz pt.”Sposób na laleczkę”.
  • z klasy IV, Bartłomiej Uchacz zaprezentował się w wierszu pt.”Stefek Burczymucha”.
  • z klasy V, uczennica Maria Farganus ,utwór pt. „Dobry dzień”. Martyna Uchacz
  • z klasy VII recytowała wiersz Muchy Samochwały”
  • z klasy VIII Oskar Węglarz , wiersz pt. „ Tam w moim kraju”.

W dalszej części odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno –literackiego przez panią Martę Chudzikiewicz – Kubies. Kolejnym punktem uroczystości było wprowadzenie do Dnia Rodziny. Pani Agnieszka Karpierz przypomniała ,że Międzynarodowy Dzień Rodziny to święto obchodzone corocznie 15 maja , ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993r. w celu podkreślenia znaczenia rodziny w społeczeństwie. W Polsce zwyczajowo obchodzi się :Dzień Babci 21.01.,Dzień Dziadka 22.01. Dzień Matki
26.05. oraz Dzień Ojca 23.06.Wszystkie te święta są wyrazem szacunku i wdzięczności dla Tych ważnych w życiu każdego z nas osób.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna .W atmosferę rodzinnego ciepła wprowadzili nas uczniowie poszczególnych klas. Najmłodsi uczniowie z przedszkola i z klasy „0” pod opieką swoich nauczycieli
przedstawiły swój bogaty program artystyczny, zyskując gromkie brawa publiczności. Klasa I zaprezentowała swoje wiersze „Dla Taty i Mamy” oraz wykonali utwór muzyczny „Moja wesoła rodzinka”. Uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Marii Szczuckiej przedstawili swój montaż słownomuzyczny a goście z Ukrainy Solomija, Aleksander oraz Ilya zaprezentowali się w wierszu pt. „Mama”. Jako ostatni ze swoim repertuarem i opiekunem grupy Panią Jadwigą Borowiecką wystąpił zespół folklorystyczny „Mali Zagórzanie”, który tańcem, muzyką i zaprezentowanymi obyczajami z terenu Mszany
Górnej i okolic odświeżyły w sercach Babć i Dziadków dawne wspomnienia i ich młodość. Miłym i wzruszającym akcentem dla zaproszonych gości z Ukrainy było wysłuchanie pieśni „Hej, Sokoły” w wykonaniu zespołu.

Na koniec uroczystości głos zabrał Pan dyrektor, Jarosław Mazur, który podziękował wszystkim Gościom za
przybycie na Dzień Rodziny oraz rodzicom, nauczycielom i Wszystkim , którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
Za chwile wspólnie spędzone w tak pięknym i uroczystym dniu w naszej szkole podziękowali także radni : Pani Maria Majda, Pan Krzysztof Kuczaj oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Dul. Uczniom przekazali słodkie upominki. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na Rodziców, Dziadków
czekała niespodzianka- upominki przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas.

Wszystkim Kochanym Rodzicom oraz Dziadkom
życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

mgr Anna Bielin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content