Szachy w naszej szkole.

Szachy w naszej szkole.

Kącik szachowy.

Szachy w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej rozpędzają się z chwili na chwilę. W ubiegłym roku z inicjatywy nauczyciela matematyki Pana Jarosława Draus powstało w naszej szkole koło szachowe. Z końcem roku szkolnego zorganizowaliśmy pierwszy turniej szachowy, a w tym roku jesteśmy już po imprezie szachów plenerowych w ramach akcji “Odblaskowa Szkoła”. 

Jednak to wszystko jeszcze zbyt mało. Chcą zatem zaszczepić u większej ilości uczniów pasję do szachów w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły i przy pomocy Pana Stanisława Kuczaj, Pan Draus zainicjował kącik szachowy.  Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i przerósł nasze najskrytsze oczekiwania. Na każdej przerwie, przed i po lekcjach rzesza uczniów siada do deski szachowej i szlifuje swoje umiejętności. Szachy zyskują coraz większą rzeszę zwolenników, a dwie grupy szachowe dla których prowadzone są cotygodniowe zajęcia zwiększają ilość uczestników z dnia na dzień.

Mamy nadzieję, że zaszczepiona pasja będzie dalej rozkwitać i spowoduje, że już nie długo doczekamy się pierwszych mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content