Trzydniowa wycieczka do Warszawy

Trzydniowa wycieczka do Warszawy

Trzydniowa wycieczka do Warszawy.

W dniach 20-22 października 2021r. uczniowie naszej szkoły wybrali się zwiedzać naszą  stolicę.

W pierwszym dniu gościliśmy na Zamku Królewskim a następnie spacerowaliśmy po uliczkach starego miasta, gdzie poznaliśmy historie dzwonu, syrenki, barbakanu warszawskiego, pomnika Małego Powstańca oraz kolumny Zygmunta. Następnie idąc  Krakowskim Przedmieściem  mijaliśmy kościół św. Anny,  Pałac Prezydencki, hotel Bristol, pomnik wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii zarówno miasta jak i napotkanych zabytków. Ciekawym akcentem zwiedzania okazała się zmiana warty przy Grobie  Nieznanego Żołnierza.

W drugim dniu było bardzo wesoło. W Centrum Nauki Kopernik przez zabawę poznawaliśmy tajniki nauki. Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Tutaj wszyscy byli zafascynowani. Spacerowaliśmy także po przepięknych ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Na zakończenie dnia udaliśmy się podziwiać panoramę Warszawy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki.

W ostatnim dniu chodziliśmy po przepięknych ogrodach Pałacu w Wilanowie po czym ruszyliśmy w drogę powrotną. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

mgr Agnieszka Karpierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content