Tydzień treningu umysłu

Tydzień treningu umysłu

Odblaskowa szkoła -kolejne działania

Chcesz się nauczyć? Może… odblask Ci pomoże!!!

W ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”

1.Konkurs plastyczny „ Z odblaskami bezpieczniej!”.

a). Uczniowie klas 1-8 wykonają  plakat w formacie A4 lub A3 , techniką płaską , dowolną promujący bezpieczeństwo  pieszego na drodze.  Praca może być wykonana przez max. 2 osoby, ilość prac z klasy dowolna. Termin wykonania 30.09.2022

  1. b) Podsumowanie konkursu dnia 5.10. 2022 ( godzina będzie ustalona).

 

2.Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego:

a). konkurs  odbędzie się dnia 5.10. 2022.

b).  Konkurs dla klas 1-8 w dwóch kategoriach wiekowych 1-3 i 4-8. Każda klasa wystawia drużynę 3 osobową. Każda drużyna posiada emblematy odblaskowe.

  1. Dzień Tabliczki Mnożenia:

a).uczniowie klas II i III organizują trzyosobowe patrole, których zadaniem jest sprawdzanie wiedzy z tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV-VIII oraz pracowników, rodziców i wszystkich innych osób przebywających na terenie szkoły w tym dniu (wychowawców klas II i III proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów)

 

b).uczniowie klas IV – VIII przygotowują plakat promujący “Tabliczkę Mnożenia” i wieszają go do dnia 6 października na gazetce klasowej (plakat ma być wykonany tak aby miał charakter odblaskowy. Proponuję zatem ciemne tło, napisy w kolorach jaskrawych np. żółty, seledynowy, itp)

 

c). uczniowie wszystkich klas zakładają w ten dzień koszulki, bluzy ozdobione działaniami matematycznymi (mogą być wydrukowane i naklejone taśmą dwustronną, mogą być białe koszulki i markerem napisane na nich działania, itp. Inwencję twórczą pozostawiam w rękach uczniów i wychowawców

 

d).na długiej przerwie osoby które otrzymają odznakę “Mistrza tabliczki mnożenia” gromadzą się w sali 21 gdzie piszą test z mnożenia i dzielenia (zakres 0-200) którego celem będzie wyłonienie szkolnego Mistrza.

ZAPRASZAMY do aktywnego udziału!!!!!            Anna Kotarska         Jarosław Draus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content