Wycieczka klasy 6 na Gorc

Wycieczka klasy 6 na Gorc

W dniu 02.06.2021 klasa 6 SP nr1 w Mszanie Górnej wraz z wychowawcą Anną Mrózek-Kotarską  oraz panem Jarosławem Drausem, była na wycieczce na Gorcu, którego wysokość wynosi 1228 m n.p.m.                                                                                                                                                                   Nazwa szczytu pochodzić może od sposobu powstania polan, które zostały uzyskane sposobem żarowym, czyli są „wygorzałe”. Na niektórych mapach, może być on oznaczany jako: Gorc Kamienicki. Nazwa ta została przeniesiona od nazwy polany Gorc Kamienicki,  znajdującej się na północnym grzbiecie Gorca.

   Wędrówkę rozpoczęliśmy o godzinie 8:30 z Lubomierza , niebieskim szlakiem przez polany: Nowa PolanaŚwinkówkaUstępneHale Gorcowskie .Podczas wyjścia podziwialiśmy przepiękne widoki na Beskid Wyspowy i SądeckiPieniny i Tatry.                                                                             Celem naszej wędrówki była wieża widokowa na Gorcu. Po wyjściu na szczyt weszliśmy po prawie 150 stopniach prowadzących na wieżę. Warto było. Naprawdę! Słoneczna pogoda, sprawiła, że widoki zapierały dech w piersiach. Dzieci błyskawicznie zapomniały o trudzie wędrówki i bolących nogach. Na dowód zdobycia szczytu przybiliśmy pieczątki PTTK. Zregenerowani cudownymi widokami, zeszliśmy poniżej szczytu, do bacówki przy której zapaliliśmy ognisko. Upiekliśmy kiełbaski i chleb, a później słodkie pianki. Podczas ogniska nie zabrakło oczywiście gier i zabaw integracyjnych. Nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy nadszedł czas powrotu. Posprzątaliśmy wszystko jak na prawdziwych turystów przystało i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Żal wszystkim było opuszczać to cudowne miejsce.

 To już trzeci szczyt zdobyty przez klasę 6. Wszyscy nie możemy doczekać się kolejnej wędrówki.    

                                             

                                                                               Anna Mrózek-Kotarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content