Wycieczka na Stare Wierchy.

Wycieczka na Stare Wierchy.

Wycieczka klas VII i VIII na Stare Wierchy.

W dniu 01.10.2021 klasy7 i 8 SP nr1 w Mszanie Górnej wraz z wychowawczyniami, panią Heleną Domagałą i Anną Mrózek-Kotarską były na wycieczce na Starych Wierchach, których wysokość wynosi 973 m n.p.m.

 Na polanie znajduje się schronisko PTTK. Dawniej prze polanę prowadziła droga kołowa ze Szczyrzyca do Nowego Targu. Na polanie krzyżują się duże szlaki turystyczne oraz rozciągają przepiękne widoki na Tatry i Babią Górę.

 Wędrówkę rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 z Poręby Wielkiej , żółtym szlakiem. Droga miejscami stroma i kamienista nie stanowiła żadnej przeszkody dla naszej dzielnej młodzieży.  Po wyjściu na szczyt złapaliśmy krótki oddech i zregenerowaliśmy siły małym smakołykiem. Warto było. Naprawdę! Słoneczna pogoda, sprawiła, że widoki zapierały dech w piersiach. Na dowód zdobycia szczytu przybiliśmy pieczątki PTTK. Następnie ułożyliśmy stos ogniska na którym po rozpaleniu upiekliśmy kiełbaski, kukurydzę i chleb, a później słodkie pianki. Podczas ogniska nie zabrakło oczywiście gier i zabaw integracyjnych. Nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy nadszedł czas powrotu. Posprzątaliśmy wszystko jak na prawdziwych turystów przystało i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wszyscy nie możemy doczekać się kolejnej wędrówki. W kolejce przecież czeka Turbacz i Mogielica.                Anna Mrózek-Kotarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content