5 grudnia – Dzień wolontariusza

5 grudnia – Dzień wolontariusza

W dzień poprzedzający to święto, grupa naszych Wolontariuszy wraz z opiekunem p. Anitą Ziemianin, wzięła udział w IV GALI WOLONTARIATU, która odbyła się w MOK w Mszanie Dolnej. Wydarzenie to odbywa się jako podziękowanie wolontariuszom za ich pracę.

W programie artystycznym wzięli udział: Kinga Świgost, grupa teatralna “Bez Maski” z Podobina, Łukasz Zapała i Mateusz Smardz, którzy uświetnili to wydarzenie pięknymi występami.

Gościem specjalnym Gali Wolontariatu był Jasiek Mela, który do młodych ludzi mówił o życiu, wytrwałości, przełamywaniu barier i wierzę we własne możliwości.

Jasiek jest najmłodszym w historii zdobywcą obydwu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku, a jednocześnie pierwszą osobą z niepełnosprawnością, która tego dokonała. Opowiadał, jak trudno było mu znaleźć chęć do życia po wypadku. Pomagali rodzice i przyjaciele, ale przełomowym było wsparcie znanego polarnika Marka Kamińskiego, który pomógł Jaśkowi uwierzyć, że wypadek nie musi przekreślić marzeń. Ważne w życiu jest spotkanie osoby, która nas inspiruje.

Jasiek opowiadał o swoich podróżach. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele zdjęć z wypraw w różne miejsca świata.

Jasiek Mela uwierzył w siebie, w swoje możliwości, dzięki temu jest człowiekiem szczęśliwym i spełnionym, który w niesamowity sposób zaraża innych pozytywną energią i entuzjazmem życia.

Dziękujemy Kierunek Przyszłość za możliwość uczestniczenia w tym pięknym wydarzeniu.

 

Anita Ziemianin  – szkolny opiekun wolontariatu .

Skip to content