Rekolekcje wielkopostne.

Rekolekcje Wielkopostne.

W dniach 30, 31 marca przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Nauki dla dzieci i młodzieży głosił ojciec Tarsycjusz Jędrzej Bukowski – franciszkanin tradycji bernardyńskiej, który przyjechał do nas z Sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej .
Od św. Franciszka z Asyżu uczyliśmy się, w jaki sposób drogą radykalnego ubóstwa dojść do prawdziwej radości, wolności i szczęścia, a także jak w każdym człowieku widzieć brata, którego należy kochać, oraz szanować przyrodę i świat, w którym mieszkamy.
Dzieci z wielką ochotą nauczyły się i zaśpiewały piosenki o św. Franciszku oraz „Jezu, z Tobą wszystko jest jak nowe”.
Młodzieży została przybliżona postać św. Jana Pawła II. Ojciec Rekolekcjonista zatrzymał się na słowach papieża: “Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Wyjaśnił także jak ważne jest zaufanie zbudowane na prawdzie.
Na zakończenie p. Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował o Rekolekcjoniście za ten szczególny czas.
Ojcu Tarsycjuszowi życzymy niegasnącego zapału oraz mocy, łaski i światła Ducha Świętego w kapłańskiej posłudze. Anita Ziemianin.