Eliminacje Gminne BRD – Mszana Górna 2023

Eliminacje Gminne BRD – Mszana Górna 2023

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju BRD -2023

   W dniu 04.04.2023 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, po raz drugi odbyły się Gminne Eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

   Udział w  eliminacjach zgłosiło  siedem szkół z naszej gminy wystawiając łącznie 11  drużyn w dwóch grupach wiekowych, w tym w młodszej kategorii wiekowej cztery  drużyny, a w starszej siedem drużyn.  Wszystkie  zgłoszone drużyny w dniu 04.04 przystąpiły do turnieju.

    O godzinie 9:00  uczestnicy oraz ich opiekunowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przywitał ich Pan Jarosław Draus. Drużyny zostały  zapoznane z organizacją, przebiegiem i zasadami poszczególnych konkurencji. Drużyny  musiały wykazać się:

 – umiejętnościami i wiadomościami  rozwiązując testy składające się z 25 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz 10 pytań dotyczących skrzyżowań drogowych. Na odpowiedzi mieli 40 minut czasu;

-umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód , które niezbędne są dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaliczyć do nich należy min: ustąpienie pierwszeństwa, zatrzymanie, omijanie, poruszanie się na skrzyżowaniu, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, sygnalizowanie, ocenę sytuacji na drodze, zachowanie równowagi i  ostrożna jazda dostosowana do warunków na drodze;

– wiedzą i umiejętnościami  z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Za przeprowadzenie tej konkurencji odpowiedzialna była Pani Pielęgniarka Janina Nachman oraz Pani Krystyna Sutor.

 Po zakończeniu  części konkursowej, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, a komisja sprawdzała punktacje dostarczoną prze sędziów w poszczególnych konkurencji. Punktację do programu obliczeniowego wprowadził Pan Jarosław Draus. Dzięki jego sprawnej pracy mogliśmy otrzymać ostateczną listę lokat w obu grupach wiekowych

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 27.04. 2023 w ZPO w Kasince Małej zakwalifikowały się drużyny  z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej w obydwu grupach wiekowych.

Najlepszymi uczestnikami turnieju byli : w grupie I uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej – Klaudia Stożek, w grupie II uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej – Szymon Kozak.

Ostatnim, jakże jednak oczekiwanym punktem  było wręczenie medali, pucharów i dyplomów, za najwyższe lokaty oraz medali i dyplomów za udział w turnieju.  Tą uroczystą część turnieju uświetnił swoją obecności Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba, który pogratulował wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania oraz opiekunom za przygotowanie młodzieży do turnieju.

   My również dziękujemy wszystkim uczestnikom ,życząc im dalszych sukcesów oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Mszana Dolna, za objęcie patronatem tego ważnego  turnieju. Dziękujemy również Pani  J. Nachman,  wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy dołożyli starań w przygotowana do turnieju oraz klasie ósmej nasze szkoły, dzięki pomocy której, turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie.

                                                                                                         Anna Mrózek-Kotarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content