DZień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych – tym razem na góralską nutę.
Jak co roku, w Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
 Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00.T Pierwszaki ślubowali ,,Na góralską nutę”. Ubrani w zagórzańskie stroje regionalne prezentowali się przepięknie. Aby nie czuli się nieśmiało, wspólnie wystąpili z Zespołem Regionalnym ,,Mali Zagórzanie”, do którego należy większość z nich.
Na uroczystość przybyli Rodzice pierwszaków oraz zaproszeni goście: zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna Pani Katarzyna Szybiak, Radna Gminy Pani Maria Majda, Sołtys Wsi Mszana Górna Pan Stanisław Kuczaj oraz Przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły Pan Tomasz Dul.
Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w niełatwych przyśpiewkach zagórzańskich. Jeden z pierwszoklasistów, Marcel przy akompaniamencie swego taty zagrał na skrzypcach i zaśpiewał piosenkę ,,Mój mały domecek”. Oczywiście otrzymał gromkie brawa.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły Jarosław Mazur.
W towarzystwie zaproszonych gości uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz dyplomy. Nie zabrakło również pamiątkowych medali od rodziców.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Mszanie Górnej.
Wszyscy uczniowie otrzymali także odblaski w ramach konkursu ,,Odblaskowa Szkoła”.
W drugiej części uroczystości Samorząd Uczniowski z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej przedstawił krótką historię pierwszego na świecie ministerstwa oświaty.
Następnie przewodniczący SU Oliwier Węglarz i jego z-ca Milena Malec złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a uczniowie wręczyli skromne prezenty nauczycielom przygotowane przez szkolne koło Wolontariatu. W tym czasie “Mali Zagórzanie” zaśpiewali góralskie “Sto lat” oraz przyśpiewkę “Zyczymy, Zycymy”. Było cudownie, odświętnie i magicznie.
  Gratulujemy pierwszakom udanego występu.                                                                                                                                     Jadwiga Borowiecka